یوکو اونو

0
559

یوکو اونو

یوکو اونو یوکو اونوپست دانمارک دو تمبر با تصویر آثار هنری یوکو اونو منتشر کرد. یوکو اونو هنرمند و موسیقی‌دان ژاپنی بیشتر به‌خاطر فعالیت‌ به‌عنوان یک هنرمند و موزیسین آوانگارد و نیز همسر جان لنون شناخته شده‌است. او در سن ۸۴ سالگی به عنوان طراح تمبر آغاز به کار کرده و دو تمبر ویژه با پیام های نافذ جهانی منتشر ساخت؛ پیام هایی مانند “رویایی” که در مرکز یک ماه زرد نوشته شده و “لبخند” که قلب  یک خورشید زرد را مزین ساخته است.نویسندگان و گردشگران دانمارکی  با الهام از مفاهیم صلح و ارامش اونو پیام های تبریک خود را برای دوستان و آشنایان به سراسر جهان ارسال می کنند.

یوکو اونو یوکو اونوعبارات «من تو را دوست دارم» و «ما دوباره ملاقات خواهیم کرد» در پس زمینه و حاشیه هر دو تمبر دیده میشود. در آخرین خط حاشیه نوشته شده: «یوکو اونو بهار ۲۰۱۸». یوکو اونو در مصاحبه ای درباره نماداین مفهوم چنین می گوید:« از طریق این تمبرها می خواهم پیام اور انرژی و قدرت به مردم سراسر جهان باشم.» او همیشه عاشق تمبرها  و قدرت پیام رسانی ان در انتقال مفاهیم ارزشمند انسانی است .
و اما درباره رابطه جان لنون و یوکو اونو باید گفت از همان زمان که ماجراهای این دو نفر شروع شد جان به حدی شیفته یوکو شدکه در ترانه هایش هم به شکل مستقیم یا غیرمستقیم به او اشاره می کرد. ترانه «ماجرای عاشقانه جان و یوکو» در همان دورانی که لنون هنوز با بیتل ها بود منتشر شد. جایی دیگر از او به نام «بچه اقیانوس» یاد کرد؛«بچه اقیانوس صدایم می زند. من هم آوازی عاشقانه می خوانم.» بچه اقیانوس، معنای لغوی واژه ژاپنی یوکو بود.

یوکو اونو یوکو اونواین رابطه چنان قوی شد که حضور یوکو در کنار جان باعث آزرده خاطر شدن دیگر اعضای گروه بیتل ها شده بود. اونو در تمام مراحل ضبط ترانه ها حاضر می شد و در کارهای آنها دخالت می کرد.. کار آنها بالا گرفت و در نتیجه گروه بیتلز از هم پاشید.
بعد از ان جان و اونو  گروه دو نفره خودشان به نام plastic ono  را راه اندازی کردند.آنها در فستیوال راک اندرول تورنتو هم شرکت کردند. اونو در آن کنسرت نیز وارد صحنه شد و در بخش هایی با گروه خواند. استقبال گسترده از این اجرامحکم تر شدن پیوند انها را به دنبال داشت .البته پیش از اینها و در سال ۱۹۶۸، جان کارت تبریک هایی از اونو  با مضامین عاشقانه دریافت کرد که زمینه را برای همکاری این زوج فراهم نمود.

آن زمان همسر جان یعنی سینتیا در سفر بود و آنها فارغ از مسائل و مشکلاتی که ممکن است این رابطه به وجود بیاورد، روی آلبوم تازه بیتل ها کار می کردند، اما زمانی که سینتیا از سفر برگشت، نتوانست حضور یک زن دیگر را در کنار شوهرش تحمل کند و از جان طلاق گرفت. بنابراین جان و یوکو اونو تصمیم گرفتند رابطه خود را قانونی و در ۲۰ مارس ۱۹۶۹ در “گیبرالتار ” از دواج کردند.

یوکو اونو یوکو اونو

ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر