فلورین آلبرت

تمبر فوتبالیست مجارستانی

0
251

فلورین آلبرت

فلورین آلبرت فلورین آلبرت

تمبر یادبود فلورین آلبرت توسط پست مجارستان منتشر شد. فلورین آلبرت (Flórián Albert) فوتبالیست سال ۱۹۶۷ به عنوان یکی از درخشان‌ترین فوتبالیست‌های تمام دوران شناخته می‌شود.

فوتبال برای سالیان سال، محبوب‌ترین ورزش جهان بوده است. قوانین آن ساده و به طور گسترده‌ای شناخته‌شده هستند – هرکس بازی را تماشا کند، متوجه آن خواهد شد و بسیاری از مردم به عنوان بازیکن یا طرفدار در این بازی شرکت می‌کنند. کشورها دارای بازیکنان برجسته در رده های سنی مختلف هستند و‌دنبال کردن اخبار مربوط به این بازیکنان از موضوعات مورد علاقه طرفداران آنها محسوب می شود.

فلورین آلبرت فلورین آلبرت

فلورین آلبرت روز ۱۵ سپتامبر ۱۹۴۱ در شهر هرتسگسانتو مجارستان به دنیا آمد. این مهاجم بزرگ فوتبال مجارستان که به “امپراطور” ملقب شد، یکی از شیک‌پوش‌ترین بازیکنان تمامی ادوار فوتبال است. آلبرت یکی از معدود بازیکنان تک باشگاهی تاریخ فوتبال است، بازیکنی که تمامی دوران فوتبالش را در باشگاه فرانس واروش سپری کرد و طی ۱۶ سال حضور در این باشگاه، چهار قهرمانی لیگ، یک قهرمانی جام  حذفی و یک قهرمانی جام بین شهرها را به دست آورد.

فلورین آلبرت فلورین آلبرت

آلبرت برای اولین بار در سن ۱۱ سالگی راهی آکادمی جوانان فرانس واروش شد و پس از شش سال به تیم اصلی فرانس واروش اضافه شد و مجموعا ۲۲ سال در تمامی رده‌های سنی فرانس واروش بازی کرد. در ۵۳۷ بازی برای فرانس واروش موفق شد ۳۸۳ گل به ثمر رساند. استادیوم فرانس واروش به نام فلورین آلبرت نام‌گذاری شده است. فلورین آلبرت در سطح ملی نیز بسیار خوش درخشید و در ۷۵ بازی ملی ۳۱ گل به ثمر رساند. وی به مجارستان کمک کرد مدال برنز المپیک ۱۹۶۰ و یورو ۶۴ را کسب نماید، اما در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی ۶۲ از دور مسابقات کنار رفت. در مسابقاتی که آلبرت با چهار گل مشترکا عنوان آقای گلی را کسب نمود. وی در جام جهانی ۶۶ نیز خوش درخشید و در جدال در مقابل برزیل که از آن به عنوان یکی از بهترین بازی‌های تاریخ جام جهانی نام برده می‌شود، به کشورش کمک کرد ۳-۱ پیروز شود و در نهایت در تیم منتخب جام جای گرفت. در آن دیدار آلبرت توسط هواداران ایستاده تشویق شد و عملکرد وی به نحوی بود که هواداران غیبت پله را فراموش کردند. آلبرت یکی از بهترین بازیکنان دهه ۶۰ فوتبال اروپا بود و در سال ۱۹۶۷ عنوان بهترین بازیکن سال اروپا را کسب نمود.

بیشترین شناخته شدن آلبرت به سال ۱۹۶۷ بازمی‌گردد، یعنی زمانی که جایزه اهداشده توسط مقاله فوتبال فرانسه، Ballon d’Or را کسب کرد و او تنها فرد مجارستانی بود که قادر به کسب این جایزه شد.این جایزه معتبرترین یادگاری پیروزی در فوتبال بود.

فلورین آلبرت فلورین آلبرت

آلبرت در ۲۷ اکتبر سال ۲۰۱۱ پس از انقباض عروق تحت عمل جراحی قرار گرفت، اگرچه اعلام شد که عمل وی موفقیت‌آمیز بوده است اما در شامگاه ۳۱ اکتبر دچار حمله قلبی قرار گرفت و از دنیا رفت. تمبر فلورین آلبرت که توسط پست مجارستان منتشر شده است را در ادامه مشاهده می کنید:

فلورین آلبرت فلورین آلبرت

ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر