سال سگ

سال سگ مبارک!

0
328

سال سگ سال سگ سال سگ

پست آلاند با انتشار تمبر جدید خود، به استقبال سال ۲۰۱۸، یعنی سال سگ رفت. پست آلاند هر ساله مجموعه تمبرهایی از نشانه های حیوانات زودیاک چینی منتشر می کند. تمبرهای قبلی شامل تمبر گوسفند در سال ۲۰۱۵، تمبر میمون در سال ۲۰۱۶ و تمبر خروس در سال ۲۰۱۷ بوده است. هر ساله بسیاری از کشورها تمبرهای سال نوی چینی را منتشر می کنند که این تمبرها یکی از ۱۲ نشانه زودیاک چینی را به همراه دارد.

زودیاک یک چرخه ۱۲ ساله است که با حیوانات نامگذاری شده که با موش آغاز و با خوک پایان می یابد. چینی ها معتقدند حیواناتی با خصوصیات و نشانه‌های از سایر حیوانات بهتر هستند و از آنجا که اعتقاد آنها به زودیاک بسیار زیاد است، بعضا والدین سالهای خاصی را برای فرزند آوری انتخاب میکنند، چون آن را امری خوش‌یمن دانسته و پیش‌بینی می‌کنند افراد متولد شده در سال‌های خاص افراد موفق‌تری هستند. بسیاری از مردم چین، براساس فهرستِ نشانه ای زودیاک اقدام به سرمایه گذاری در زمینه های مختلف می کنند.

سال سگ سال سگ

بر اساس طالع بینی چینی، ویژگی های متولدین سال سگ از این قرار است: صادق، هوشمند، صریح، وفادار، سرشار از حس عدالت خواهی و منصف، جذاب، دوست داشتنی، بی تکلف، اجتماعی، روشن فکر، ایده آلیست و آرمان گرا، با اخلاق، عمل گرا، مهربان، حساس، آسان گیر. این افراد گاهی خیره سر، تنبل، سرد، بدبین، جنگجو، لجوج و ستیزه جو هستند.

از جمله مشاهیر متولد سال سگ می توان به برتولت برشت، لنین، ولتر، سقراط، مولیر، و لئون بلوم ، مارسل پروست، لویی شانزدهم ، وینستون چرچیل ، مایکل جکسون و سقراط اشاره کرد. همچنین در طالع بینی چینی مشاغل مناسب برای افراد متولد در سال سگ بدین قرار است: عضو فعال اتحادیه، کارخانه دار، سر کارگر، منتقد، معلم یا مربی، نویسنده، فیلسوف، متفکر، معلم اخلاق، قاضی، پزشک، محقق، دانشمند، سیاستمداری واقع بین و بی طرف، جاسوس.

سال سگ سال سگ

ورقه مینیاتوری امسال توسط مارتین مورک (Martin Morck) طراحی شده است. او هنرمندی است که با تصویر کردن سگ های ملوانان، سعی داشت زمان گذشته را به مخاطبان یادآوری کند؛ یعنی زمانی که کشتی های قایقرانی، شهرک ها را تحت سلطه قرار داده و ملوانان آلاندی، سگ های چینی را به عنوان سوغات از بنادر انگلیسی به خانه بردند.

این سگ ها اوایل دهه ۱۸۰۰ در استافورشیر تولید شدند و این چهره های سرامیکی در میان ملوانان اسکاندیناوری و آلاند بسیار محبوب بودند. در اصل سگ ها توسط دریانوردان از چین به انگلستان آورده شدند. امروزه این سگ ها در رنگ ها و اندازه های مختلف در استاتفورشیر تولید و به عنوان سوغات به بسیاری از گردشگران فروخته می شوند. سگ های چینی اصلی ممکن است در موزه مارتیم آلاند یافت شوند.

بر اساس چرخه زودیاک، سال ۲۰۱۸ سال سگ است که پست آلاند با انتشار تمبر ویژه خود به استقبال آن رفته است.

ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر