جشن عشق

کریسمس متفاوت در ژاپن

0
127

جشن عشق

جشن عشق جشن عشق

“زمستان و کریسمس” موضوع تمبرهای مناسبتی منتشر شده توسط پست لوگزمبورگ است. این تمبرهای درخشان تصاویری از نقاش ژاپنی Kumiyo Maurel را نشان می دهد، کسی که سبک او مملو از نور و جزئیات دوست داشتنی است. نقاشی های این هنرمند با استعداد ما را به دنیای زیبای دیگری منتقل می کند. او به ویژه به گفتن داستان هایی علاقه دارد که نه تنها خودش آنها را می نویسد، بلکه تصویرشان را نیز نقاشی می کند. کویمیه مورل هنگام طراحی تمبرهای دوست داشتنی امسال دریافت که عشق مفهوم و ماهیت مراسم و جشن های کریمسمس است.

جشن عشق جشن عشق

کریسمس برای اروپایی ها زمانی است برای تعطیلات خانوادگی و برای مردم ژاپن برای درکنار هم بودن زوج ها و‌ رسم خوشایند هدیه دادن و هدیه گرفتن. در واقع کریسمس در ژاپن «جشن عشق» است، روزی که ژاپنی های مجرد امیدوارند در این روز شخصی را که قرار است باقی عمر را با او سپری کنند، ببینند.

جشن عشق جشن عشق

سنت جشن سال نو در ژاپن با برگزاری مراسم «بوننکای» یا «آیین فراموشی سالی که گذشت» در اواخر دسامبر آغاز می‌شود و تا سوم ماه ژانویه ادامه می‌یابد. مردم ژاپن ساکن شهرها حتی دو ماه قبل از شروع تعطیلات کریسمس در رستوران های مخصوص برای مهمانی های خود جا رزرو می کنند. هر چند کریسمس در ژاپن تعطیل نیست اما برگزاری جشن های مردمی کریسمس در این کشور بسیار مرسوم بوده و مردم به یکدیگر هدیه می دهند. اجرای این آئین در میان مسیحیان ژاپن متفاوت تر از سایر کشورها برگزار می شود.

جشن عشق جشن عشق

یکی از نقاط تمایز این جشن با دیگر مناطق جهان آن است که در این کشور، به عنوان روزی در نظر گرفته می شود که مردم طی آن  به شادی و خوشحالی می پردازند. در حالی که در کشورهای دیگر، عمدتا مراسمی مذهبی دانسته می شود. کریسمس در ژاپن در حالی برگزار می شود که تنها حدود ۱ درصد از مردم آن مسیحی بوده و مذاهب عمده در این کشور بودایی و شینتو است. ورود کریسمس یا همان جشن عشق به ژاپن به قرن ۱۶ باز می گردد که طی آن اولین گروه اروپائیان وارد این کشور شدند.

ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر