تمبر ولنتاین

پست گرنزی به استقبال ولنتاین می رود

0
143

تمبر ولنتاین

تمبر ولنتاین تمبر ولنتاینپست گرنزی به استقبال رمانتیک ترین جشن تعطیلات رفت؛ دو تمبر بدیع به مناسبت روز ولنتاین توسط پست این کشور منتشر شد. طرح روی تمبر ولنتاین نقاشی پل جیکوب (Paul Jacob Naftel) بزرگترین نقاش و موفق ترین هنرمند گرنزی در طول سده ١٩ است ، نقاشی زبردست در زمینه نقاشی چشم اندازهای مختلف و مناظر طبیعی زیبا . بسیاری از گردشگران علاقه مند  به هنر،  مشتریان همیشگی آثار او هستند.

روز ولنتاین یا روز عشق یا روز عشاق در فرهنگ مسیحی سده های میانه و سپس فرهنگ مدرن غربی روز ابراز عشق است که سالانه در روز ۲۵ بهمن ماه (۱۴ فوریه) برگزار می‌شود. سابقه تاریخی روز ولنتاین به جشنی که به افتخار قدیس والنتین در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، بازمی‌گردد و برگرفته از سنن روم باستان و مسیحیت است. این ابراز عشق معمولا با فرستادن کارت والنتین یا خرید هدایایی مانند گل سرخ انجام می‌شود.

تمبر ولنتاین تمبر ولنتاینتاریخچه کامل و دقیقی از ولنتاین در دست نیست و آنچه از پیشینه این روز می‌دانیم با افسانه درآمیخته شده ‌است. کلیسای کاتولیک امروزه به این نتیجه رسیده‌است که  سه قدیس به نام ولنتاین یا والنتیوس بوده که همگی به قتل رسیده‌اند. براساس یک افسانه مشهور در روم باستان در دوران فرمانروایی کلاودیوس دوم در سده سوم میلادی، کشیشی به نام ولنتاین زندگی می‌کرده است. کلودیوس عقیده داشته که مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر ی  هستند. به همین خاطر ازدواج را برای مردان جوان امپراتوری روم ممنوع می‌کند. ولنتاین معتقد بود که این حکم ناعادلانه است؛ بنابراین مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌نمود. هنگامی که کلاودیوس این موضوع را فهمید، ولنتاین را به محکوم به مرگ کرد.

تمبر ولنتاین تمبر ولنتاین
روی تمبر ولنتاین متن «برای همیشه در قلب من» و « از من به تو» نوشته شده است که هر دو به زبان انگلیسی و همچنین زبان محلی محله نورمن نوشته شده است. این گویش معروف در سال ۱۹۶۰ منقرض شد، اگرچه برخی از نشانه های این زبان در نام محل جزیره وجود دارد.

ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر