تمبر نقره

صدمین سالگرد استونی بر روی تمبر نقره نشست

0
270

تمبر نقره

تمبر نقره تمبر نقره صدمین سالگرد استونی بر روی تمبر نقره  نشست. جمهوری اِستونی (به استونیایی: Eesti) کشوری در منطقه بالتیک در شمال اروپا است. نام استونی از یک قوم باستانی به نام آئستی (Aesti) گرفته شده‌است.  استقرار وایکینگ‌ها به سده هفدهم در سواحل استونی باز می گردد.در سال ۱۲۰۲ استونی در اختیار یکی از گروه‌های شوالیه‌ای مذهبی به نام برادران شمشیر قرار گرفت که مردم استونی را به زور شمشیر  به پذیرش مسیحیت وادار نمودند. نظام سیاسی استونی جمهوری پارلمانی است و رئیس جمهوری، که اختیارات اجرایی محدودی دارد، از سوی نمایندگان پارلمان برای دوره پنج ساله به این سمت برگزیده می‌شود.
به مناسبت صدمین سالگرد جمهوری استونی، روز ۲۲ فوریه تمبر نقره خالص عرضه خواهد شد، تمبری که تصویری از تمثیل استونی بزرگ را روی خود حک کرده است. وزن این تمبر نقره خالص ۱٫۲ گرم است و با قیمت ۱۰ یورو به فروش می رسد.

تمبر نقره تمبر نقرهاین تمبر را هنرمند معروف استونی به نام« Indrek Ilves »طراحی کرده است. سرویس پستی این کشور تاکید کرده که هر یک از تمبرهای نقره در یک پوشش پلاستیکی محافظ و شفاف بسته بندی می شوند تا هیچ گونه آسیبی به آنها وارد نشود.
این نخستین تمبر نقره منتشر شده در استونی است. ماری اللیز (Marie Alleze) مدیر تجاری Omni گفته است: «از آنجا که این تمبر نقره به مناسبت یک واقعه تاریخی مهم منتشر می شود –صد سالگی جمهوری استونی- می تواند یک سوغات یا هدیه به یاد ماندنی بی نظیر باشد.» این تمبر نقره به صورت محدود سفارش گرفته می شود؛ پس شانس خود را برای سفارش آن از دست ندهید!

ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر
ورود به تلگرام ایران تمبر
اشتراک‌گذاری
نوشته قبلیدکتر محمد قریب
نوشته بعدیتمبر امپراتوری روسیه
راضیه علیپور، دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد رشته علوم ارتباطات در دانشگاه تهران است. او از سال 92 به عنوان خبرنگار گروه اجتماعی در خبرگزاری ایسنا وارد دنیای مطبوعات شده و سپس به عنوان خبرنگار اقتصادی دو‌زبانه در پایگاه خبري اتاق بازرگاني ايران مشغول به کار شد. او همچنین در مجلاتي مانند "صدا" به سردبیری رضا قوچانی و آینده نگر قلم زده و در حال حاضر در بخش بین الملل ماهنامه دنیای تمبر مشغول به فعالیت است.